Над 12 000 души у нас страдат от Паркинсон
- Детайли
- Публикувана на 12 Април 2017, Сряда, 15:03

Болните от паркинсон и техните близки взеха участие в уъркшоп за различни арт терапии и двигателни дейности, които могат да им помогнат в тяхното ежедневие. Те са част от начините да се справят с психологическата и емоционална тежест на заболяването.
Днес отбелязваме важна годишнина. Навършват се 200 години от първото описание на това заболяване от английския лекар Джеймс Паркинсон. А ние все още знаем твърде малко за причините, за това как можем да се предпазим и дали може да бъде излекувано. Все още обществото не е достатъчно информирано, все още се сблъскваме с неразбиране и дори заклеймяване на страдащите от паркинсон. Въпреки всичко това, днес сме отново заедно, за да докажем, че дори когато тялото отслабва, силата на човешкия дух може да надвие трудностите и предизвикателствата, да докажем, че въпреки диагнозата всеки от нас има право на достоен живот“, каза Антон Константинов от „Национална организация на хората болни от късен паркинсон.
Страдащите от заболяването се нуждаят от повече толерантност. Те могат да водят достоен начин на живот дори и да са в късната му фаза. Около това се обединиха водещите невролози и представители на Алианса на хората с редки болести в България и Сдружението за достоен живот на паркинсониците в България.
"Здравна поща"