Късната вечеря изяжда добрия сън
- Детайли
- Публикувана на 31 Май 2019, Петък, 13:18

Една от причините е точно късната вечеря. Когато се нахраним и си легнем след половин час, това създава затруднения в храносмилането и е твърде вероятно сутрин да имаме проблем със ставането
и да се чувстваме много изморени. Обяснението е, че не оставяме време на организма да усвои храната от вечерята. Препоръчва се храненето да е поне 2 часа преди сън. Така след като си легнем, тялото ще се наслади на качествен сън и почивка.
Късните тренировки, спортуването през нощта също може да доведе до проблеми сутрин. Физическите тренировки изморяват, но едновременно с това енергизират клетките, което може да повлияе качеството на съня.
Мислите преди сън могат да повлияят на събуждането сутринта. Случвало ли ви се в дни, в които предстои някакво вълнуващо събитие, да се събудите точно навреме, отпочинали и напълно наспали се? Психолози твърдят, че мислите ни решават кога и как да се събудим. Последната мисъл преди да заспиване определя как ще се събудим. Ако сме изморени, притеснени, депресирани и имаме мрачни мисли в главата си, най-вероятно ще се събудим изморени.
Специалистите съветват, когато си легнем, точно преди да заспим да си представяме следващия ден, изпълнен с емоции и нови предизвикателства и всичко, което ни е приятно. Това увеличава шанса на другия ден да се събудим отпочинали, свежи и бодри.
Излишно е да се обяснява колко важен е нощният сън. Ако са налични вредни навици, които могат да го нарушат, е добре да се направи промяна. След качествен сън, се чувстваме свежи, отпочинали и готови за новия ден.
"Здравна поща"
"Здравна поща"